فرماندار یزد گفت: به منظور ذخیره‌سازی آب شرب شهر یزد ایستگاه پمپاژ 15 هزار مترمکعبی با اعتباری بالغ‌بر 300 میلیارد ریال در اکرم‌آباد- حسن‌آباد در حال احداث است.
کد خبر: ۱۱۰۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴ 07 June 2023

 

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، سید محمدرضا مدرسی در جریان بازدید از پروژه‌های ایستگاه پمپاژ و مخزن ذخیره آب شرب اکرم‌آباد-حسن‌آباد که به منظور بررسی روند میزان پیشرفت پروژه‌های آبی یزد و نیازهای لازم برای تکمیل هر چه سریع‌تر آن‌ها صورت گرفته است، اظهار کرد: ساخت این ایستگاه پمپاژ ۱۵ هزار مکعبی با اعتباری بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بند د تبصره ۱۱ صورت گرفته است.

وی با بیان این‌که تأمین اعتبارات این پروژه از طرف فرمانداری به‌صورت کامل انجام شده است، افزود: با توجه به کم‌آبی و شرایط اقلیمی حاکم بر شهر یزد ذخیره‌سازی آب برای مواقع بحرانی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

فرماندار یزد گفت: پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از پروژه مخزن آب شرب ۱۵۰۰۰ مترمکعبی اکرم‌آباد-حسن‌آباد و مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی جاده دربید تا یک سال آینده، مجموع ذخایر آب یزد به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد. به‌طوری‌که این مخازن گنجایش ذخیره آب شرب مورد نیاز برای مصرف ۲۴ ساعت شهرستان را خواهند داشت.

گفتنی است شهرستان یزد دارای نزدیک به ۴۰۰۰ کیلومتر شبکه انتقال آب است.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار