طرح تشویقی پارسال مشترکین برق خانگی در راستای صرفه‌جویی، قبض هشت میلیون مشترک را رایگان کرد ولی امسال پاداش این صرفه‌جویی تا ۲۰ برابر تعرفه برق افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۱۰۸۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳ 06 June 2023

 

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، سال گذشته در بخش مدیریت مصرف برق، طرح‌های پاداش صرفه‌جویی درقالب طرح ۵=۱ اجرا و با استقبال مردم مواجه شد به نحوی که با اجرای این طرح، قبوض برق هشت میلیون مشترک رایگان شد و رقمی بالغ بر ۱۳۵۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی به آنها اختصاص یافت.

البته کاهش ۴.۵ درصدی مصرف نسبت به سال ۱۴۰۰ و کاهش مصرف برق در بخش خانگی کشور در تابستان ۱۴۰۱ از دستاوردهای این طرح موفق بود لذا در همین راستا، امسال پاداش ۲۰ برابری برای این منظور تخصیص یافته که ۳۱ میلیون مشترک خانگی اعم از مشترکان داخل الگوی مصرف و حتی مشترکان پرمصرف می‌توانند در آن مشارکت کنند.

روش محاسبه به شکل پلکانی تا ۲۰ برابر تعرفه خرید برق یعنی دو هزار تومان برای صرفه‌جویی هر کیلووات ساعت مصرف پیش بینی شده به عبارتی کسانی که در زیر الگو میزان مصرف خود را کاهش دهند تا دو هزار تومان یعنی تا ۲۰ برابر تعرفه خرید برق مشمول پاداش می‌شوند اما هر چه میزان مصرف بیشتر باشد، رقم پاداش هر کیلووات ساعت برق نیز کمتر می‌شود.

مشترکانی که مصرف برق آنها زیر ۱۵۰ کیلووات ساعت است، به ازای هر کیلووات ساعت کاهش نسبت به سال گذشته، دو هزار تومان پاداش می‌گیرند و مشترکان دارای مصرف بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت به ازای هر کیلوات ساعت کاهش نسبت به پارسال، ۱۵۰۰ تومان پاداش دریافت می‎کنند.

براساس این طرح، مشترکان مصرف‌کننده بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ کیلوات ساعت نیز در ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف نسبت به سال گذشته، یک هزار تومان پاداش خواهند گرفت و مشترکانی که مصرف آنها بین ۴۵۰ تا ۷۵۰ کیلووات ساعت است نیز در صورت صرفه‌جویی، به ازای هر کیلووات ساعت کاهش  نسبت به سال گذشته، مبلغ ۵۰۰ تومان پاداش می‌گیرند.

البته قرار است این پاداش‌ها در قبض برق مشترکان درج شود و آنها برای دوره‌های بعدی بستانکار شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار