معاون استاندار یزد:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه زمین‌های طرح جوانی جمعیت یزد این هفته واگذار می‌شود، گفت: ۲۷۷۲ خانوار یزدی مشمول دریافت زمین طرح جوانی جمعیت شدند.
کد خبر: ۱۱۰۷۴۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷ 28 May 2023

 

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، علی اکبر عزیزی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با موضوع جمعیت برگزار شد اظهار داشت: یکی از مسائل و چالش‌های اساسی کشور ایران بحث جمعیت است و با توجه به اینکه در دهه‌های گذشته با کاهش جمعیت و فرزندآوری روبه‌رو بودیم روند جمعیتی کشور به سمت پیری حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه به گفته محققان اگر این روند ادامه پیدا کند، کشور ایران تا 30 سال آینده یکی از پیرترین کشورهای جهان خواهد بود عنوان کرد: اهمیت این موضوع سبب شد که مقام معظم رهبری از سال 91 به این موضوع ورود پیدا کرده و به صورت جدی نسبت به عواقب پیری جمعیت هشدار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه متاسفانه تا سال 98 اقدام جدی در این حوزه صورت نگرفت گفت: در این مجلس و دولت اقدامات خوبی صورت گرفت و تلاش کردیم که تمامی قوانین را به خوبی اجرا کنیم اما تاکنون بخشی از این قوانین را نتوانستیم به مرحله عمل وارد کنیم.

عزیزی با تاکید بر اینکه یکی از قوانین کشور در حوزه جوانی جمعیت تحویل زمین به خانواده‌های دارای بیش از سه فرزند است عنوان کرد: تاکنون سه هزار و 716 نفر در استان یزد برای دریافت این زمین‌ها ثبت‌نام کرده‌اند که دو هزار و 772 خانوار حائز شرائط اولیه شده‌اند و یک هزار و 171 خانوار مدارک خود را هم تحویل داده‌اند و این هفته زمین آنها تحویل خواهد شد.

 تمامی متقاضیان واجد شرایط طرح جمعیت زمین دریافت می‌کنند 

احسان خواجه رضایی مدیرکل راه و شهرسازی یزد هم در این نشست با اشاره به اینکه بحث حمایت از جوانی جمعیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اظهار داشت: ین موضوع در قانون دیده شده به خانوارهایی که بعد از تاریخ 24 آبان 1400 سومین فرزندشان به دنیا آمده است، زمین تحویل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با بیان اینکه اولویت اصلی استان یزد بحث حمایت از جوانی جمعیت و جامه عمل پوشاندن به این قانون است گفت: به هر میزان که افراد برای این موضوع مراجعه داشته باشند و تاییدیه را دریافت کنند، واگذاری زمین انجام می‌شود.

وی در ارتباط با روند قرعه کشی که در این کار انجام می‌شود گفت: قرعه‌کشی به هیچ عنوان در ارتباط با اصل تحویل زمین نیست و به تمامی متقاضیان واجد شرایط زمین تحویل می‌شود و قرعه‌کشی صرفا برای مشخص شدن قطعه زمین است که در کجا قرار دارد.

خواجه‌رضایی در ارتباط با در حوزه بازپرداخت وام و قیمت تمام شده زمین گفت: برای طرح جوانی جمعیت بازپرداخت وام نداریم و تنها هزینه آماده‌سازی که بسته به منطقه متفاوت است پرداخت می‌شود ولی تسهیلات نهضت ملی مسکن که با مصوبه شورای عالی پول و اعتبار به 550 میلیون تومان افزایش پیدا کرد، وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن است که در قدم نخست سود تسهیلات را از 23 به 18 درصد برساند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد افزود: هزینه آماده‌سازی بدون زیرساخت‌هایی همچون آب و برق متری 250 هزار تومان است و در حال حاضر این هزینه به صورت علی‌الحساب اعلام می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار