دستگاه استاندارد اجباری داشت
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با بیان جزئیات سقوط دو کودک از «ترن کودک» پارک شادی گفت: دستگاه استاندارد اجباری سازمان استاندارد را داشت و الان برای بررسی دقیق موضوع تعطیل است.
کد خبر: ۱۱۰۴۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰ 13 May 2023

در ارتباط با حادثه پیش آمده در پارک شادی یزد و سقوط دو کودک از ترن هوایی این پارک اظهار داشت: شب گذشته در مجموعه پارک شادی، دستگاه ترن کودک پارک که توسط بخش خصوصی طرف قرارداد با شهرداری مدیریت می‌شده دچار حادثه شده و یکی از واگن‌های متصل دچار شکستگی محل ارتباط شده و با توجه به اینکه دستگاه روشن بوده از ریل خارج شده و به نرده مجاور برخورد می‌کند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یزد ادامه داد: در این حادثه یک کودک از واگن سقوط کرده و دچار جراحت شده که توسط نیروهای اورژانس خدمات لازم به وی ارائه شد و با توجه به اینکه مصدومیت شدیدی نداشت ترخیص شد.

وی افزود: یکی دیگر از کودکان هم در داخل واگن مانده بود و پس از آنکه وی را از واگن خارج کردند به دلیل میزان مجروحیتی که داشت به بیمارستان منتقل شد و طبق صحبتی که تا الان داشتیم حال عمومی وی خوب است و مراحل درمانی در حال انجام است تا ترخیص شود.

منصوری‌زاده با بیان اینکه این دستگاه استاندارد اجباری را داشته و موارد مرتبط با استاندارد را رعایت کرده است، گفت: دستگاه ترن کودک پارک شادی به دلیل اینکه برای ادامه فعالیت نیاز به استاندارد داشته ابتدای امسال استاندارد اجباری را تمدید کرده به علاوه اینکه در اسفندماه هم بازدیدهای سه ماهه از تمام دستگاه‌ها انجام گرفته که این دستگاه هم شامل آن بوده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یزد با تاکید بر اینکه این دستگاه فعلا تا زمانی که مباحث فنی آن مجددا بررسی شود تعطیل می‌شود گفت: دستگاه‌های مرتبط از جمله استاندارد در حال بررسی علت این حادثه هستند تا علت به صورت دقیق مشخص شود.

وی افزود: در برخی خبرها منتشر شده بود که قطار پارک شادی دچار حادثه شده که این خبر اشتباه است و قطار پارک شادی با حدود 70 نفر ظرفیت هیچ مشکلی نداشته بلکه این دستگاه ترن کودک بوده که تنها 10 نفر ظرفیت دارد و مربوط به کودکان تا 12 سال بوده است و با جدیت در حال پیگیری علت موضوع هستیم.

منصوری زاده با بیان اینکه مابقی تجهیزات پارک هیچ مشکلی ندارند و در حال فعالیت است گفت: بررسی‌های دقیق در حال انجام است و در صورتی که پس از مشخص شدن نتایج قصوری از شخصی در این رابطه سر زده باشد حتما برخورد لازم صورت می‌پذیرد.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار