محمدعلی جعفری، یکی از نویسندگان توانمند یزد و نویسنده کتاب تور تورنتو با حضور خانواده شهید قربانی، شهید حادثه هواپیمای اوکراین تجلیل شد.
کد خبر: ۱۱۰۴۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۸ 10 May 2023

محمد علی جعفری، نویسنده کتاب تور تورنتو در این مراسم اظهار داشت: در کتاب تور تورنتو که مجموعه‌ای از خاطرات شهید امیرحسین قربانی است به شیوه ای داستانی زندگی شهید نگارش شد که خواننده به ویژه نسل جوان، راحت‌تر با متن کتاب ارتباط بگیرند و خوش خوان باشد.

جعفری ادامه داد: در کتاب تور تورنتو، برشی از زندگی این جوان در ۲۴ ساعت از زمانی که در حال جمع کردن وسایل است تا عازم سفر شود روایت می‌شود و در لابلای داستان با فلاش بک‌هایی به گذشته و زمان کودکی امیرحسین خاطراتی اشاره می‌شود.

نویسنده کتاب تور تورنتو تصریح کرد: جمع‌آوری مصاحبه ها، بازنویسی، تدوین و نگارش این کتاب هشت ماه به درازا کشید و اکنون به چاپ نهم رسیده و مورد استقبال مخاطبان واقع شده است.

مادر شهید امیرحسین قربانی: فروتنی و تواضع امیرحسین مثال زدنی بود

مادر شهید امیرحسین قربانی بهابادی نیز در این مراسم از هوش و استعداد جوان خود در همه زمینه‌ها اعم از نجوم، پزشکی، اطلاعات عمومی گفت و ادامه داد: فروتنی و تواضع امیرحسین مثال زدنی بود به طوری که حتی در مواجهه با کودکان خردسال خم می شد و با آنها معاشرت می‌کرد.

مادر شهید حادثه هواپیمایی اوکراین ادامه داد: امیرحسین بسیار اهل کتاب و مطالعه بود و به معنای واقعی کلمه همیشه مستقل بود و بدون کمتری تذکر کارهای خودش را انجام می داد.

وی با تأکید بر اینکه عاقبت به خیری جوانان امروز در گرو احترام به پدر، مادر بزرگترها و دعای خیر آنان است، افزود: امیدوارم اخلاق و صفات نیک امیرحسین الگویی برای جوانان هم نسلش باشد.

مادر شهید ادامه داد: پسرم به معنای واقعی کلمه یک فرشته بود که تا بود، زمینی بود و بعد از شهادت هم کراماتش زبان‌زد شد، همیشه به دور از حاشیه اهدافش را دنبال می‌کرد.

در این نشست از خانواده شهید قربانی و محمدعلی جعفری، نویسنده کتاب تور تورنتو تجلیل و قدردانی شد.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار