سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان یزد از برگزاری اولین کارگاه آموزشی رویداد نشان ملی به‌منظور آماده‌سازی هنرمندان صنایع‌دستی برای دریافت نشان ملی و بین‌المللی در یزد خبر داد.
کد خبر: ۱۱۰۳۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵ 07 May 2023

«عبدالمجید عربی» در خصوص جزئیات برگزاری این دوره، گفت: این کارگاه‌های آموزشی که بر اساس استانداردها و ضوابط دریافت نشان ملی و بین‌المللی است، از روز گذشته در دانشگاه علم و هنر یزد آغاز شده است.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان افزود: با توجه به اینکه هر دو سال یک‌بار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نسبت به اهداء مهر اصالت ملی به آثار هنرمندان اقدام می‌کند، به‌منظور استانداردسازی آثار آن‌ها، این رویداد استانی برگزار می‌شود.

عربی در ادامه خاطر نشان کرد: هنرمندانی که در این رویداد ثبت‌نام می‌کنند با حضور در کارگاه‌های آموزشی با رفع عیوب آثار خود، برای دریافت نشان ملی و بین‌المللی آماده می‌شوند و آثار خود را با کمترین ایراد برای داوری اصلی نشان ملی ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به استقبال خوب هنرمندان از این کارگاه‌ها گفت: این کلاس‌ها در دو نوبت صبح و عصر و با حضور بیش از 70 هنرمند در هر نوبت آغازشده است.

عربی  در پایان گفت: معیارهای ارزشیابی دریافت نشان ملی، مرغوبیت، اصالت، نوآوری و قابلیت فروش، تناسب بین قیمت و ویژگی‌ها، تناسب بین قیمت و کیفیت، امکان تداوم تولید محصول متناسب نیاز بازار و بسته‌بندی از مهم‌ترین عناوین مطرح‌شده در روز اول کارگاه بوده است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار