آیت الله ناصری یزدی:
امام جمعه یزد با بیان این‌که گردشگری مسئله‌ای است که در آن علم و عرفان، اقتصاد و هنر و تلاش و عبرت را می‌توان پیدا کرد، گفت: گردشگری می‌تواند پیام رسان انقلاب و اسلام باشد و صلح و صفا و صمیمیت و محبت را ترویج دهد.
کد خبر: ۱۰۹۷۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷ 24 March 2023

آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار مسئولان و فعالان گردشگری یزد، با اشاره به آیات و تاکید قرآن بر مقوله گردشگری، اظهار کرد: روایات و سفارش‌های متعددی در دین مبین اسلام پیرامون سفر و گردشگری وجود دارد.

وی با بیان این‌که گردشگری مسئله‌ای است که در آن علم و عرفان، اقتصاد و هنر و تلاش و عبرت را می‌توان پیدا کرد، افزود: حساب و کتاب معماری خانه‌های قدیمی در کشورمان و بافت‌های تاریخی استان یزد نشان دهنده علم و هنر و حتی اهتمام به مسائلی مانند صرفه‌جویی در انرژی است.

امام جمعه یزد مراعات عفاف را در کوبه‌های در خانه‌های قدیمی یادآور شد و گفت: علاوه بر خانه‌ها، قدمت سایر بناهای تاریخی بیانگر اصالت آنهاست و این در حالیست که بسیاری از فضاهای ساخته شده در عصر امروز ضمن هزینه‌های گزاف ساختمان‌سازی، مالکان را متحمل هزینه‌های بالای انرژی و سایر مشقات نیز می‌کند.

آیت الله ناصری یزدی با بیان این‌که باید از این قدمت و تاریخ و معماری درس بگیریم، تصریح کرد: این تاریخ را باید مهندسان و متولیان امروز مثل نظام مهندسی فراگیرند و نسبت به زندگی گذشتگان بیش از پیش آگاهی یابیم.

وی با بیان این‌که دین مبین اسلام نسبت به مسائل اجتماعی و فردی و عدالت و از خودگذشتگی با حساسیت رفتار می‌کند، بیان کرد: باید از گردشگری در راستای خداشناسی استفاده کنیم و در این مسیر نیز پرسنل تاسیسات گردشگری نشان دهنده این ارزش ها با عملکرد و رفتارهایشان باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این‌که دولت‌ها از ابتدای پیروزی جمهوری اسلامی تاکنون نسبت به معرفی اسلام و انقلاب کوتاهی‌هایی داشته و دارند، تاکید کرد: باید بیش از گذشته برای تبلیغ دین اسلام از طریق دولتها، سفارتخانه‌ها و حتی کتب نفیس و بی نظیرمان به دنیا تلاش کنیم.

وی در این باره افزود: گردشگری می‌تواند پیام رسان انقلاب و اسلام باشد و صلح و صفا و صمیمیت و محبت را ترویج دهد.

امام جمعه یزد رسالت بزرگ گردشگری نسبت به انقلاب را یادآور شد و خاطرنشان کرد: موضوع مهم در فعالیت گردشگری ما باید خداشناسی و انقلاب شناسی و استکبار ستیزی باشد که امیدواریم به خوبی در این مسیر گام برداریم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار