به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری تعدادی از خادمیاران رضوی شهرستان مهریز 500 اصله نهال در بخش بیابانی ورودی منطقه آدروشک این شهرستان کاشتند.
کد خبر: ۱۰۹۶۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳ 14 March 2023

حسین دهقانی‌زاده مسئول کانون خدمت رضوی مهریز اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت روز درختکاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و با هدف نشر فرهنگ رضوی و حفظ و احیای منابع طبیعی، آئین درختکاری توسط تعدادی از خادمیاران رضوی در بخش بیابانی ورودی منطقه آدروشک مهریز با کاشت ۵۰۰ اصله نهال انجام شد.

وی افزود: این نهال‌ها که از گونه‌های مختلف درختی بودند در ایام جشن و سرور ولادت حضرت ولیعصر (عج) و به نیت هشتمین کوکب آسمان امامت و ولایت، حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) غرس شد.

دهقانی‌زاده گفت: یکی از اقداماتی که در زیبایی، توسعه و پیشرفت هر شهری می‌تواند تأثیرگذار و نقش‌آفرین باشد، درختکاری است که باعث برکت و آبادانی هر منطقه خواهد بود. ضمن اینکه درختکاری می‌تواند به یک سرمایه عظیم ملی تبدیل و در اقتصاد مقاومتی و رونق تولید که طی سال‌های گذشته مورد تأکید بسیار رهبر معظم انقلاب نیز بوده است، نقش اساسی را ایفا کند.

ئول کانون خدمت رضوی مهریز با بیان این‌که درختکاری یکی از توصیه‌های مهم اهل‌بیت (ع) بوده است، ادامه داد: هر فرد ایرانی باید در رابطه با درختکاری احساس مسئولیت کرده و در حد توان این وظیفه را انجام دهد و از سوی دیگر در حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی نیز اهتمام ورزد.

گفتنی است هم‌زمان با هفته منابع طبیعی در شهرستان مهریز، ۲۰ هزار اصله نهال زیتون و گونه‌های دیگر مثمر به صورت رایگان بین مردم توزیع می‌شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار