امام جمعه یزد:
امام جمعه یزد گفت: تبیین جنگ بین اراده ها، جنگ بین افکار و جنگ ادراکات در این دوره از تاریخ از اهمیت زیادی برخوردار است و در این زمینه نباید ضعیف عمل کنیم تا حقیقت آشکار شود.
کد خبر: ۱۰۷۳۱۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷ 22 October 2022

به گزارش خبرنگار مهر، آنچه که دنیا بر آن حساس است مسئله سبک زندگی است که انسان ها را به نحوی سوق دهد که مطابق با دستورات و سبک آنها، برنامه ریزی برای سبک زندگی سایر افراد صورت گیرد که در مسیر و منافع دولت ها و گروه های غربی باشد.

امام جمعه یزد، هدف زندگی را متفاوت با سبک زندگی دانست و گفت: هدف زندگی از مواردی است که امروزه به تدریج در حال فراموشی است و باید بدانیم هدف زندگی انسان را به مقصد اعلا می رساند و سبک زندگی کردار و اعمال ما در این راستا است و این دو با یکدیگر متفاوت هستند.

وی افزود: اهمیت و تاکید اسلام در ابتدا بر هدف زندگی و سپس بر سبک زندگی است و اگر انسان ابتدا هدف خود را از زندگی بداند، زاد و توشه مورد نیاز را با توجه به سبک زندگی انتخابی برمی گزیند.

ناصری، یافتن هدف زندگی را مهمترین مسئله در زندگی دانست و تصریح کرد: خداوند تمام دنیا را برای انسان آفریده و برای هدف انسان است، همچنین در قرآن بیان شده که خداوند انسان را عبث و بیهوده نیافریده و باید بشر به «کل الکمال» برسد.

امام جمعه یزد ادامه داد: زندگی انسان باید محلی برای برداشت توشه در راستای بهبود آخرتمان باشد نه چراگاهی برای شیطان.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود، حفظ نظام اسلامی را یکی از مسائل مهم در عصر حاضر دانست و تصریح کرد: در آیات قرآن بیان شده که مسیری برای سعادت به جز اسلام وجود ندارد و نظام اسلامی ما بر همان پایه و اساس بنا شده و باید در حفظ نظام اسلامی تمام تلاش خود را به کار گیریم.

وی افزود: ائمه اطهار (ع) در طول تاریخ همواره تلاش کردند تا از نظام اسلامی مراقبت و محافظت کنند و شخصیت اسلام اصیل و واقعی بدون حضور حکومت طاغوت را به همگان نشان و شکل دهند.

امام جمعه یزد ادامه داد: پایه و اساس حرکت اسلام بر مبنای حاکمیت خدا و احکام الهی بوده و خواهد بود و فرماندهی این دین با خداوند است.

ناصری ملت ایران را در سرنگونی حکومت طاغوت و برپایی حکومت اسلامی موفق دانست و عنوان کرد: حاکمیت و قوانین این حکومت همواره برای خداوند متعال است و ملت ایران نشان دهنده این حکومت به جهانیان هستند.

وی افزود: عملکرد ضعیف ما در جهاد تبیین و نشان ندادن حقیقت انقلاب اسلامی باعث شده که دشمنان ایران تلاش کنند در ادراکات و تصمیمات ملت ایران رخنه کنند و تفکر نظام زندگی مردم را تغییر دهند.

امام جمعه یزد ادامه داد: باید راه اصلی و درست را پیدا کنیم و نباید تقلیدی رفتار کرد و باید بدانیم ذهن باز و روشنگر هیچگاه فریب تبلیغات و رفتارهای تقلیدی را نمی خورد.

ناصری گفت: تبیین جنگ بین اراده ها، جنگ بین افکار ها و جنگ ادراکات در این دوره از تاریخ از اهمیت زیادی برخوردار است و در این زمینه نباید ضعیف عمل کنیم تا حقیقت آشکار شود و تربیت دینی نسل جدید به درستی صورت گیرد.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار