رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، مصوبه اخذ عوارض کسری فضای باز را ابطال و غیر قانونی اعلام کرده است.
کد خبر: ۱۰۷۲۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸ 19 October 2022

نیکونژاد ادامه داد: در همین راستا به مناطق شهرداری ابلاغ شد تا عوارض کسر فضای باز فعلا برای ملک‌هایی که آپارتمان به حساب نمی‌آیند از شهروندان أخذ نشود.

 

وی گفت: با توجه به سازوکار قانونی، شهرداری یزد مکلف شد برای هفته آینده مستندات و سوابق مربوط به کسر فضای باز را تهیه و در کمیسیون مطرح کند.

 

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا درخصوص سرانه ماده ۱۰۱ نیز گفت: با توجه به درخواست شهرداری مبنی بر اخذ کارمزد تقسیط در رابطه با ماده ۱۰۱ اخذ گردد که براساس مدت زمانی که قانون برای شهرداری مشخص کرده است ۳۶ ماهه تقسیط درنظر گرفته می‌شود، باید توجه داشت که این پرداخت نقدی یا تقسیط اختیاری است که به شهروندان قرار داده می‌شود که با پرداخت نقد، تخفیف صورت پذیرد و یا با انتخاب تقسیط، طبق آیین نامه‌ای که درشورای ششم مصوب شده است عوارض کارمزد حداقلی برای شهروند درنظر گرفته شود.

 

نیکونژاد در پایان بیان کرد: همچنین حکم مشاوره کریمی به عنوان مشاور حقوقی کمیسیون با امضای رئیس شورای اسلامی شهر یزد در کمیسیون اعطا شد.

برچسب ها: عوارض ، مصوبه ، شهرداری
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار