بررسی رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته؛
در هفته گذشته، تخت استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۵.۱ لرزید و بهاباد استان یزد زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ را تجربه کرد.
کد خبر: ۱۰۶۹۹۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸ 01 October 2022

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته تخت استان هرمزگان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۵.۱ ، ۴.۴ و ۳.۸ و کنگ استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ را تجربه کردند و راور استان کرمان نیز با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۳ و ۳.۳ لرزید.

همچنین در بهاباد استان یزد زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴ و در لار استان فارس زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۴ رخ داد. جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲ مهر

ایذه استان خوزستان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۱ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۱ کیلومتری ایذه، ۴۳ کیلومتری قلعه خواجه و ۴۴ کیلومتری قلعه تل این استان گزارش شد.

یکشنبه ۳ مهر

نوش آباد استان اصفهان با زلزله ۲.۹ و بخ استان یزد با زلزله ۲.۵ رخ داد.

راور استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۳ در عمق ۹ کیلومتری زمین لرزید که کانون آن در ۶۱ کیلومتری راور، ۹۵ کیلومتری هجدک استان کرمان و ۹۲ کیلومتری نایبند استان خراسان جنوبی به ثبت رسید.

تخت استان هرمزگان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۵.۱ در عمق ۱۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۸ کیلومتری تخت، ۲۴ کیلومتری قلعه قاضی و ۳۳ کیلومتری سرگز این استان بوده است.

دوشنبه ۴ مهر

لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۲۰ کیلومتری لرزید و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۰ کیلومتری لیکک، ۲۶ کیلومتری لنده و ۳۰ کیلومتری قلعه رئیسی این استان گزارش شد.

در تخت استان هرمزگان زلزله‌هایی به بزرگای ۴.۴ در عمق ۲۰ کیلومتری زمین و ۳.۶ در عمق ۲۰ کیلومتری رمین به ثبت رسید.

در کازرون استان فارس زلزله ۲.۶، در عنبران استان اردبیل زلزله ۲.۵، در گرگان استان گلستان زلزله ۲.۵ و در دانسفهان استان قزوین زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

بهاباد استان یزد زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴ را تجربه کرد که عمق آن در ۹ کیلومتری و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۵۷ کیلومتری بهاباد، ۸۳ کیلومتری ساغند و ۸۷ کیلومتری رباط پشت بادام این استان گزارش شد.

سه‌شنبه ۵ مهر

در پل سفید استان مازندران زلزله ۲.۶ و در هجدک استان کرمان زلزله ۲.۶ رخ داد.

چهارشنبه ۶ مهر

در تخت استان هرمزگان زلزله ۳.۸ در عمق ۱۴ کیلومتری به ثبت رسید.

راور استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در ۵۹ کیلومتری راور و ۹۵ کیلومتری هجدک استان کرمان و ۹۲ کیلومتری نایبند استان خراسان جنوبی گزارش شد.

در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، در قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۵ و در نیر استان اردبیل زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

لومار استان ایلام با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۸ کیلومتری لرزید که کانون آن در ۱۱ کیلومتری لومار، ۲۵ کیلومتری بدره و ۲۹ کیلومتری توحید این استان بوده است.

لار استان فارس با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۴ در عمق ۲۲ کیلومتری لرزید و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۴ کیلومتری لار، ۲۱ کیلومتری گراش و ۳۷ کیلومتری اوز این استان به ثبت رسید.

زلزله ۳ سپیددشت استان لرستان از دیگر رخدادهای لرزه‌ای ۶ مهر است که در عمق ۱۰ کیلومتری و در ۱۲ کیلومتری سپید دشت، ۲۳ کیلومتری دورود و ۲۴ کیلومتری شول آباد این استان گزارش شد.

پنج شنبه ۷ مهر

در علامرودشت استان فارس زلزله ۲.۹، در اسفراین استان خراسان شمالی زلزله ۲.۹، سیلوانه استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

کنگ استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ لرزید. عمق این زلزله در ۱۲ کیلومتری زمین و کانون آن در ۳۷ کیلومتری کنگ، ۴۲ کیلومتری بندر خمیر و ۴۴ کیلومتری بندر لنگه این استان بوده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: زمین‌لرزه ، هرمزگان ، یزد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار