رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با پیگیری‌های انجام شده در ۴ ماهه نخست سال‌جاری تعداد ۲ هزار و ۱۲۴ نفر از زندانیان استان با استفاده از ارفاقات قانونی یا تسهیلات قضایی آزاد شده‌اند.
کد خبر: ۱۰۶۹۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲ 29 September 2022

به گزارش پنجشنبه روابط عمومی دادگستری یزد غلامعلی دهشیری با بیان اینکه یکی از اولویت‌های قوه قضاییه در دوران تعالی، کاهش جمعیت کیفری است، اظهار کرد: این تعداد از محکومان استان یزد با استفاده از ارفاقات قانونی و یا تسهیلات قضایی از قبیل « آزادی مشروط، تعلیق در اجرای مجازات و…» از نعمت آزادی برخوردار شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به آزادی یک هزار و ۸۵۲ زندانی و ۸ مورد عفو زندانیان استان در سال‌جاری، افزود: از زندانیان آزاد شده در نتیجه اعمال ارفاقات قانونی و تسهیلات قضایی در سراسر استان انتظار می‌رود که اعطای این امتیازات قانونی را ارزشمند تلقی کرده و در مسیر درست زندگی حرکت کنند.

دهشیری تاکید کرد: به هیچ عنوان اعمال امتیازات قانونی برای مجرمانی که امنیت جامعه را خدشه‌دار می‌کنند نخواهد بود بلکه برخورد قانونی و قاطعانه با آنان صورت خواهد پذیرفت.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که ادامه این روند موجب کاهش جمعیت کیفری و گشوده شدن گره‌های زندگی خانواده‌هایی شود که منتظر آزادی و بازگشت سرپرست یا فرزندان خود هستند و این افراد نیز زندگی سالمی را در پیش گیرند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار