مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: براساس برآوردهای انجام شده سیل اخیر یکهزار و ۳۲۵ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف تاریخی و گردشگری استان وارد کرد.
کد خبر: ۱۰۶۱۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳ 15 August 2022

احمد آخوندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سیل اخیر به بخشی از بافت تاریخی یزد آسیب زد افزود: ۲۸ کیلومتر راه کمپ‌های گردشگری تخریب شدند و به بیش از ۶۰ واحد اقامتی و گردشگری نیز خسارت وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی خسارت‌ها در دو هفته اخیر انجام شده و اقدامات لازم برای جبران خسارت‌ها در حال انجام است اظهار کرد: ۲۵۰ واحد مسکونی در این ناحیه از سیل آسیب دیدند که ۸۴ مورد آن بالای ۷۰ درصد است.

آخوندی با بیان اینکه با پایان کار ارزیابی، آواربرداری و رفع خطر این منازل در حال انجام است تصریح کرد: منزل ۲۶ خانواده به کلی آسیب دیده که هشت خانواده در منازل استیجاری ساکن شده و اسکان سایر خانواده‌ها نیز در دست اقدام است.

استاندار یزد پیش از این از تقبل ساخت ۳۰۰ واحد مسکونی برای افراد آسیب دیده از سیل اخیر توسط کارآفرینان و صنعتگران یزدی خبر داده بود.

سیل اخیر به ۴۰۰ روستای استان یزد بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد کرد، ۶ نفر نیز در جریان این حادثه جان خود را از دست دادند و ۶۷۵ رشته قنات آسیب دید، همچنین ۶ هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی زراعی و باغی در نقاط مختلف استان از بین رفت و ۳۶۰ راس دام سبک روستاییان نیز تلف شدند.

 

منبع: ايرنا
برچسب ها: سیل ، گردشگری ، خسارت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار