مدیرکل اقتصاد و دارایی استان یزد گفت: وزارت اقتصاد برای توسعه اقتصادی استان‌ها اختیارات خود را واگذار می‌کند.
کد خبر: ۱۰۶۰۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵ 04 August 2022

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، محمد دهقان منشادی صبح امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به این‌که ۳۵ اختیار وزیر اقتصاد در حوزه‌های اقتصادی، بانکی، بیمه‌ای، مالیاتی و گمرکی به استان‌ها واگذار شده است،اظهار کرد: وزارت اقتصاد مواردی را که برای توسعه اقتصادی استان‌ها مورد نیاز باشد و آن را درخواست کنند تفویض می‌کند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اهمیت شروطی که در این باره تعین شده است، افزود: شرط وزارتخانه اقتصاد و دارایی، در واگذاری اختیارات این است که در استفاده از اختیارات شفافیت وجود داشته باشد و از آن به بهترین نحو استفاده شود.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان یزد گفت: حوزه‌های کسب و کار، سرمایه گذاری، مولد سازی دارایی مازاد دولت، امور بانکی و به خصوص پرداخت تسهیلات ارزان قیمت موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه، معافیت‌های مالیاتی، امور گمرکی، بیمه‌ای و ... از جمله مواردی است که تاکنون اختیار آن به استان تفویض شده است.

دهقان منشادی در پایان با بیان این‌که این تفویض اختیار طی مکاتبه‌ای به دستگاه‌های استانی وزارت اقتصاد ابلاغ شده است، تأکید کرد: برای تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه، مدیران مرتبط باید برنامه های پیشنهادی تفویض اختیار در حوزه کاری خود را اعلام کنند تا به وزارت اقتصاد منعکس شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار