امام جمعه یزد:
امام جمعه یزد گفت: دشمن با کمک رسانه و فضای مجازی و با هجمه‌های فراوان به دنبال سیاه نشان دادن موضوع امر به معروف و نهی از منکر هست.
کد خبر: ۱۰۶۰۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶ 04 August 2022

یت الله «محمدرضا ناصری» در دیدار دبیر و معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: یکی ازدلایل قیام امام حسین(ع)، مسئله امر به معروف و نهی از منکر بود و صریح تر از این نمی توان اهمیت این موضوع را بیان کرد.

وی افزود: هر چه اهمیت موضوعی بیشتر شود به طبع حساسیت دشمن نسبت به آن موضوع افزایش می یابد و باید سعی شود که جامعه نسبت به این مسئله مهم به پذیرش برسد.

امام جمعه یزد با تاکید بر حساس بودن نسبت به مسائل دینی تصریح کرد: دشمن با کمک رسانه و فضای مجازی و با هجمه های فراوان به دنبال سیاه نشان دادن موضوع امر به معروف و نهی از منکر هست و تا حدی در این زمینه به نتیجه رسیده به گونه ای که این فریضه الهی در جامعه کمرنگ شده است.

ناصری از تلاش امام حسین (ع) در این زمینه خبر داد و اظهار کرد: تلاش امام حسین (ع) در راستای نهی از منکر و امر به معروف به گونه ای بود که جان خود را در این راه فدا کرد و متاسفانه امروزه شاهد معروف شدن منکرات و منکر شدن معروفات در جامعه هستیم.

وی بیان کرد: کشور در زمینه امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی کرده و این کوتاهی از جانب دولت ها صورت گرفته و باید تلاش شود در این راستا اقداماتی جدی انجام شود.

امام جمعه یزد غیرت دینی را لازمه شجاعت در امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر در شوراها و سازمان ها باید به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد و فضای مورد نیاز برای انجام این فریضه مهم صورت گیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دفتر امام جمعه یزد، وی افزود: در جامعه باید فضایی به وجود بیاید که بدون درگیری و خشونت، امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی کلمه تجلی یابد و این خود نیاز به تلاش پیوسته و کارشناسی شده دارد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار