فرماندار یزد در گفت‌وگو با ایسنا:
فرماندار شهرستان یزد روال طبیعی زندگی در شهر پس از سیل را مدیون تعامل مسئولان و همت مردم یزد خواند و تاکید کرد: به محض اطمینان از رفع خطر از زیرگذرهای شهر آنها را زیر بار ترافیکی خواهیم برد.
کد خبر: ۱۰۵۹۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴ 03 August 2022

«سید محمدرضا مدرسی» امروز چهارشنبه دوازدهم مردادماه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به سامانه بارشی که از قبل اعلام شده بود، با هماهنگی‌هایی که انجام شده بود، جلسات متعددی با توجه به نقشه‌های هوایی و وضعیت توپوگرافی شهر یزد برگزار و در سه سطح قبل از سیل، حین وقوع سیل و بعد از بروز سیل، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شد که در این باره مدیون بخشهای مختلف اعم از استانداری، دادستانی، دستگاه‌های خدمات رسان، بسیج مردمی، گروه‌های جهادی، نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی، سپاه و ارتش و حتی فولاد مبارکه اصفهان که تمام ابزارها و ظرفیت‌های مادی و معنوی و تجهیزات و ماشین آلات خود را پای کار آوردند، تشکر کنیم.

وی افزود: همچنین باید از دستگاه‌هایی که خارج از مناطق شهری استان مانند منابع طبیعی، راهداری، راهور و دیگر بخشها که فعالیت آنها به چشم نیامد، قدردانی داشته باشیم.

مدرسی در ادامه با بی سابقه خواندن بارشهای اخیر در استان، عنوان کرد: همه شهرها از میزان تاب آوری در برابر انواع مخاطرات برخوردار هستند که شرایط یزد با توجه به نوع معماری و وضعیت توپوگرافی تاحدودی متقاوت است و اگر همکاری و تعامل مسئولان و همت مردم نبود، وضعیت شهر پس از ۷۲ ساعت از وقوع سیل به حالت تقریباً طبیعی کنونی باز نمی‌گشت.

وی با اشاره به آسیبهای وارده به برخی محلات که در برخی مناطق شهر با آسیب بیشتری نیز همراه بود، گفت: آواربرداری از این مناطق با مدیریت و حساسیت بالایی براساس اولویت در حال انجام است و امیدواریم شاهد کمترین آسیب در این رابطه به ویژه تلفات جانی که به هیچ وجه پذیرفتنی نیست در این خصوص باشیم.

وی در مورد وضعیت زیرگذرهای شهر گفت: خوشبختانه آب این زیرگذرها تخلیه شده ولی برخی از انها در حال جمع آوری لایروبی یا تعمیرات جزئی از جمله در زمینه قطع برق آنهاست و در برخی محورها مانند زیرگذر امام حسین(ع) که در مسیر رینگ شهری نیز واقع شده نیازمند تعمیر هستیم و به محض اطمینان از تهدید آمیز نبودن برای استفاده مردم زیر بار ترافیکی خواهند رفت.

فرماندار یزد با بیان این که برآورد خسارت به صورت دقیق تا تهیه نقشه های هوایی و رصد و پایش نیروهای عمرانی شهرداری، نظام مهندسی، بنیاد مسکن و دیگر بخشها ممکن نیست، از صبوری شهروندان طی این مدت قدردانی کرد و از کاستی‌های ایجاد شده در رابطه با ارائه خدمات مسئولان به موقع عذرخواهی کرد.

مدرسی در پایان یادآور شد: آواربرداری در محلات براساس اولویت‌ها و میزان تردد در برخی محلات به ویژه در این ایام عزداداری محرم در برخی محلات شهر در حال انجام است و علاوه بر اعزام تعدادی بابکت از دیگر شهرها، به دستور استاندار تعداد دیگری برای سرعت بخشیدن به آواربرداری خریداری شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: فرماندار ، تعامل ، مسئولان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار