سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان یزد با اشاره به کسب عنوان برتر کشوری توسط خوشه زیلو گفت: همزمان با روز گرامیداشت صنعت ومعدن، شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد به واسطه اجرای طرح توسعه خوشه زیلو به عنوان خوشه برتر کشور، مورد تقدیر قرار گرفت.
کد خبر: ۱۰۵۴۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲ 06 July 2022

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان، محمد دهقان با اشاره به کسب عنوان برتر کشوری توسط خوشه زیلو اظهار کرد: همزمان با روز گرامیداشت صنعت ومعدن، شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد به واسطه اجرای طرح توسعه خوشه زیلو به عنوان خوشه برتر کشور، مورد تقدیر قرار گرفت.

وی افزود: در این مراسم وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد و تیم توسعه خوشه زیلو به پاس کسب عنوان «برترین طرح توسعه خوشه‌های کسب و کار کشور»، با اهدای لوح و تندیس تقدیر کرد.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با بیان این‌که خوشه‌های کسب و کار یکی از الگوهای موفق سازماندهی صنایع کوچک و متوسط هستند که کاستیهای صنایع کوچک و متوسط را رفع و مزیتهای مختلف صنایع کوچک، چون انعطاف پذیری و تنوع را تقویت می بخشند گفت: خوشه کسب و کار مجموعه‌ای از بنگاه‌های تولیدی و خدماتی در یک رشته صنعتی است که با تکیه بر سرمایه های قوام یافته اجتماعی در مناطق مختلف جغرافیایی در کنار نهادهای پشتیبان و از طریق روابط متراکم میان بنگاهی شکل می گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه منحصر به فرد هنر-صنعت زیلو در استان یزد و اهمیت توسعه و رونق مجدد آن، پروژه توسعه خوشه زیلو از سال 96 مطرح شد و شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان جهاددانشگاهی یزد در فروردین 97 اجرای این پروژه را آغاز کرد.

سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد با بیان این‌که در سال ۹۸ قرارداد ۳۰ ماهه توسعه خوشه با سازمان جهاد دانشگاهی منعقد شد اذعان کرد: طی این سی ماه برنامه‌های متعددی در راستای استراتژی‌های تدوین شده اجرا شد که از جمله آن دوره های آموزشی طراحی، سرکار زیلو، حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، اجرای پروژه نشان جغرافیایی توسط مشاور سوئیسی، خرید مشترک نخ، بهسازی دستگاه‌های زیلوبافی نام برد که منجر شد این خوشه به عنوان خوشه برتر کشور شناخته شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار