امام جمعه یزد مطرح کرد؛
امام جمعه یزد کاشت نهال به جای درختان خشکیده در روستاها و آبیاری قطره‌ای را راهکاری برای صرفه جویی در مصرف آب دانست و تصریح کرد: با حفظ محیط زیست بومی و پاکسازی منطقه از درختان خشکیده، می‌توان در این راستا گام‌های بزرگی برداشت.
کد خبر: ۱۰۵۴۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱ 03 July 2022

آیت الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با مدیران آب و برق استان یزد با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و برق در فصل تابستان، اظهار کرد: رسانه ها باید در این زمینه جدی‌تر عمل کرده و مردم نیز با تعمیر به موقع کولرهای خود و نصب سایه‌بان بر روی کولرهای آبی در این راستا به تلاشگران صنعت آب و برق کمک کنند.

وی افزود: با کاهش بارندگی در سال‌های اخیر و کاهش منابع آب‌های زیرزمینی، در زمینه‌های مختلف مانند کشاورزی و صنعت، مدیریت آب و اصلاح الگوی مصرف بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا فرهنگ‌سازی‌های مورد نیاز انجام شود.

امام جمعه با تأکید بر اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، عنوان کرد: خط اول انتقال آب به استان یزد باید توسط مسئولان آب و نیرو با جدیت هر چه بیشتر، پیگیری شود.

ناصری افزود: مشکلات موجود در زمینه کم‌آبی و خشکسالی باید با درایت حل شود و طرح واگذاری معدن برای انتقال آب از دریای عمان، طرحی بسیار حیاتی برای استان یزد است.

وی کاشت نهال به جای درختان خشکیده در روستاهای مختلف و آبیاری قطره‌ای را راهکاری برای صرفه جویی در مصرف آب دانست و تصریح کرد: مدیریت آب در روستاها نیاز به همت مردم و روستاییان عزیز دارد و با حفظ محیط زیست بومی و پاکسازی منطقه از درختان خشکیده، می‌توان در این راستا گام‌های بزرگی برداشت.

امام جمعه اظهار کرد: کمبود آب شرب در استان یزد با توجه به فرآیند تصفیه و انتقال آب در استان، مسئله بسیار مهمی است و مردم نباید به دلیل انتقال آب از دریا به این استان، در مصرف آب بدون ملاحظه عمل کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، آیت الله ناصری با اشاره به آبرسانی سیار به روستاهای مختلف استان، گفت: با وجود شرایط سخت آبرسانی سیار به روستاهای مختلف، صبوری مردم این مناطق بسیار ستودنی است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار