استاندار:
استاندار یزد تغییر ریل گذاری توسعه استان به سمت حوزه دانش بنیان را یک الزام عقلانی جهت افزایش تاثیرگذاری منطقه ای، ملی و بین المللی استان یزد خواند.
کد خبر: ۱۰۵۳۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵ 30 June 2022

«مهران فاطمی» در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان که در سالن کوثر استانداری برگزار شد، از کلیه دغدغه مندان و پیگیران مسائل و موضوعات حوزه دانش بنیان قدردانی کرد و گفت: حضور در این نشست، گفتگو پیرامون مسائل این حوزه و سامان اقدامات لازم جهت پیشبرد اهداف این حوزه؛ که نوعی الزام و ضرورت برای شتاب بخشی به روند توسعه و پیشرفت استان می باشد، مصداق عمل صالح است.

استاندار ادامه داد: جلسات اولیه ستاد به منظور تدوین برنامه ها، ایجاد مفاهمه، شبکه سازی و تنظیم کلیه عناصر زیست بوم دانش بنیان برگزار می شود اما در ادامه قطعا شاهد برون دادهای بسیار خوب جلسات خواهیم بود.

وی در ادامه به ضرورت تغییر ریل گذاری توسعه استان به سمت حوزه دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: تدوام روند قبلی توسعه استان یزد؛ بدون توجه به حوزه های نوآوری، فناوری و مسائل فرهنگی و محیط زیستی، سبب تبدیل این استان به منطقه ای حاشیه ای در دل کویر و بدون تاثیرگذاری های منطقه ای، ملی و بین المللی می شود.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش استان یزد را مستعد ترین استان کشور به لحاظ نیروی انسانی و ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در آن، برای توسعه ی مباحث دانش بنیان دانست.

وی در ادامه از حاضرین در نشست خواست که با عزمی راسخ از فرصت ایجاد شده، برای گشایش یک فصل نوین و یک افق جدید در توسعه و پیشرفت استان استفاده کرده و نقش آفرین باشند.

استاندار با اشاره به لازم الاجرا بودن مصوبات ستادنوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، اضافه کرد: علاوه بر تخصیص اعتبارات قابل توجه دولتی و استانی در راستای پیشبرد برنامه های حوزه دانش بنیان، از سایر ظرفیت های استان برای توسعه این بخش استفاده خواهیم کرد.

تغییر ریل گذاری توسعه یزد یک الزام عقلانی است

تغییر ریل گذاری توسعه یزد یک الزام عقلانی است

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار