رئیس هیات ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان یزد از کسب ۵۱ مدال رنگارنگ توسط ورزشکاران یزدی در زقابتهای قهرمانی شنای کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۲۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶ 26 June 2022

«حسین دشتی» در جمع خبرنگاران از کسب عنوان دوم شنای نابینایان کشور توسط تیم استان یزد خبر داد و افزود: بیست و هفتمین دوره مسابقات شنای قهرمانی کشور مسافت بلند آقایان در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد و ورزشکاران یزدی توانستند رتبه دوم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهند.

وی گفت: ورزشکاران نابینا و کم بینای استان یزد توانستند تعداد ۵۱ مدال رنگارنگ در این دوره از مسابقات را کسب کنند و در رشته های تیمی و انفرادی خوش بدرخشند.

دشتی بیان کرد: این ورزشکاران در دو رده جوانان و بزرگسالان در مسابقات حضور داشتند که در رده سنی جوانان در این دوره از مسابقات علی حسن زاده توانست ۸ مدال طلا کسب کند که ۴ مدال طلای وی تیمی و ۴ طلا نیز انفرادی بود.

رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان یزد ادامه داد: سید علی موسوی نیز ۶ مدال طلا کسب کرد که ۴ مدال طلای او تیمی و ۲ مدال نیز انفرادی بوده است.

دشتی بیان کرد: فرهاد باریک زهی و طاها عرفانفر نیز ۴ مدال طلا داشتند که در رشته تیمی بوده است.

وی افزود: در این دوره از مسابقات که در ۴ رشته تیمی برگزار شد تیم ها به صورت جداگانه حضور پیدا کردند و در رشته های چهار در پنجاه و چهار در صد متر تیمی توانستند مدال طلا کسب کنند.

رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان یزد گفت: در رشته بزرگسالان نیز ابوالفضل قاسمی توانست ۴ مدال طلا و یک مدال نقره و دو برنز کسب کند و سید مهدی میردهقان نیز توانست ۳ مدال طلا و ۲ نقره و دو برنز کسب کند.

وی گفت: حسین دشتی نیز ۲ مدال نقره و دو مدال برنز و مهدی میرحسینی نیز سه مدال نقره و سه برنز و علی ناصر دهقان نیز یک نقره و دو برنز و عماد منتظری نیز یک مدال برنز کسب کردند.

دشتی بیان کرد: در رده تیمی نیز در سه رشته مدال کسب کردیم که یک نقره و دو برنز حاصل تلاش ما بود.

وی گفت: جمع مدال های طلا ۲۹ مدال، نقره ۱۰ مدال و مدال برنز نیز ۱۲ مدال بوده است.

رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان یزد همچنین گفت: در هر دوره بهترین شناگران انتخاب می شوند که در این دوره در رده جوانان علی حسن زاده با هشت مدال طلا و ثبت دو رکورد ملی انتخاب شدند.

دشتی بیان کرد: در رشته بزرگسالان نیز ابوالفضل قاسمی با ۴ مدال طلا و ثبت سه رکورد ملی به عنوان بهترین شناگران بزرگسالان انتخاب شدند.

وی با اشاره به نتایج تیمی گفت: در نتایج تیمی نیز مشهد رتبه اول و استان یزد نیز با ۳۰۰ امتیاز رتبه دوم مسابقات را کسب کرد و استان تهران نیز رتبه سوم را کسب کرد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار