استاندار یزد خط پدافندی آب را یاری رسان استان در مواقع اضطراری و پیک مصرف خواند و گفت: این خط به زودی با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری می‌رسد.
کد خبر: ۱۰۵۲۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳ 25 June 2022

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری یزد، مهران فاطمی در جریان بازدید از این خط با اشاره به تشکیل کمیته آب جهت کاهش تنش های آبی چهار استان خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد افزود: جلسات این کمیته به ریاست معاون اول رییس جمهور در سطح چهار استاندار و وزرای مربوطه برگزار می شود که ماحصل آن ها تدوین و تصویب اجرای پروژه های آبی استان ها در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بوده است.

وی یکی از مهمترین برنامه های کوتاه مدت آبی استان یزد را اجرای خط پدافندی بیان و اظهار کرد: این خط با هدف استفاده در مواقع اضطراری و زمان های پیک مصرف در حال اجراست.

استاندار یزد در ادامه به بخشی از سختی های اجرای این خط از جمله بستر سنگی و دمای طاقت فرسا ذکر و گفت: اجرای این خط به صورت معمول ۱۸ ماه به طول می انجامید اما مجموعه آب و فاضلاب استان این پروژه را به صورت جهادی و ظرف مدت ۲ ماه به اتمام می رساند.

فاطمی از افتتاح خط پدافندی آب یزد با حضور معاون اول رئیس جمهور خبرداد و خاطرنشان کرد: در پرتو اجرای این پروژه، بخشی از تنش موجود در تابستان حل می شود.

وی ساخت ۱۵۰ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب را از دیگر پروژه های کوتاه مدت مصوب استان خواند و تصریح کرد: همزمان با اجرای پروژه خط پدافندی، پروژه های مخزن ذخیره آب در شهرهای استان در حال پیگیری و ساخت است.

استاندار یزد ادامه داد: امید است با اجرای پروژه های انتقال آب از خارج از حوزه مخصوصا از دریا، نیاز آب استان یک بار برای همیشه و در افق این دولت رفع شود.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار