مدیرکل فرهنگ و ارشاد یزد:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: سیاست این وزارتخانه در دولت سیزدهم در عرصه موسیقی، سیاست انقباضی نیست و این را از اتفاقات و رویدادهای هنری این حوزه طی چندماه اخیر می توان فهمید.
کد خبر: ۱۰۵۲۶۳۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸ 25 June 2022

به گزارش روز شنبه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، احسان عابدی در مراسم یادبود مرحوم علی اصغر حسینی از پیشکسوتان موسیقی یزد افزود: مرحوم حسینی بر گردن موسیقی فاخر و اصیل یزد حق دارد و هنرمندان توانمندی در عرصه موسیقی در یزد تربیت کرد.

وی اظهار کرد: بخشی از مصرف فرهنگی و هنری مردم، موسیقی است و ما نمی توانیم آن را نادیده بگیریم و انکار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد تصریح کرد: محدود کردن موسیقی، رهاسازی و همچنین مدیریت و رسیدگی به موسیقی به عنوان رویکردهای مختلف در مقابل موسیقی است که به نظر می‌رسد بهترین شیوه و رویکرد، حالت سوم یعنی رسیدگی و مدیریت موسیقی در جامعه باشد.

عابدی گفت: باید نسبت به موسیقی رویکردی علمی و فنی داشته باشیم تا بتوانیم از این ابزار موثر فرهنگی و هنری برای رشد و بالندگی فرهنگ و بنیان های هویتی خود استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما موسیقی اصیل و سنتی خود را مورد توجه قرار دادیم و کمک کردیم تا در بین مردم جاری و ساری باشد، قطعا جلو برخی ذائقه سازی های مبتذل که توسط فرهنگ مهاجم و بیگانه در عرصه های موسیقی صورت می گیرد را خواهیم گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ادامه داد: البته این نیست که موسیقی غیرسنتی موسیقی مبتذل باشد البته در موسیقی پاپ نیز بسیاری از آثار فاخر ارزشمند و اثرگذار داریم.

عابدی ادامه داد: این مساله‌ای اثبات شده است که ما در یک نبرد نابرابر تمدنی و فرهنگی قرار داریم که فرهنگ مهاجم بیگانه از شرق و غرب تلاش می کند تا ذائقه نسل جوان و جامعه ما را جهت دهی کرده و به سمت و سویی سوق دهد که مغایر با ارزشهای ملی و میهنی و دینی ما است و مانمی توانیم نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم.

عابدی تصریح کرد: در این نبرد نابرابر قطعا یکی از ابزارها، ابزار موسیقی است که بتواند با کلامی که در درون خود دارد و اشعار فاخر شاعران کهن ومعاصر، نسل ما را روی هویت خود پایدار و پایبند نگه دارد.

وی گفت: تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم این جریان سازی را از قالب موسیقی انجام دهیم و پیگیری کنیم تا بتوانیم موسیقی که سبد فرهنگی و هنری مردم ما را پر می کند به سمت آثار فاخر و موسیقی اصیل و سنتی جهت دهی کند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار