امام جمعه یزد:
امام جمعه یزد با اشاره به افزایش قیمت ملک و مشکلاتی که مردم در این زمینه دارند، گفت: دستگاه قضایی دست دلالان را از این حوزه کوتاه کند.
کد خبر: ۱۰۵۲۱۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴ 22 June 2022

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، ظهر امروز در دیدار با مدیران و کارکنان دستگاه قضا استان یزد به مناسبت هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: در تشکیلات قضائی استان تحول عظیمی به وجود آمده است و امروزه قاضی باید نگاهش به تمام ابعاد جامعه بوده و چشم قاضی باید باز باشد.

وی افزود: حق همه ملت ایران است که طعم شیرین عدالت را بچشند و این مهم با فعالیت دستگاه قضا صورت می‌گیرد و ظالمان باید بدانند که نمی‌توانند بی مهابا دست به هر اقدامی بزنند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه استواری همه مسائل کشور و حاکمیت دست قضّات کشور است، عنوان کرد: قاضی و حاکم معادل یکدیگر هستند و به همین دلیل است که قرائت‌هایی که برای حاکم عنوان می‌شود با قرائت‌هایی که برای قاضی وجود دارد برابر است.

ناصری عنوان کرد: حکومت عادله باید مسائل و مشکلات جامعه را با قانون حل کند و این وظیفه دستگاه قضا است و چشم امید مردم برای تحقق این مهم به قضّات کشور است.

وی تصریح کرد: در مسائل اقتصادی به ویژه مبحث ملک و زمین، دستگاه قضا باید بیش از پیش نظارت داشته باشد تا دست دلالانی که بدون وجدان، قیمت ملک و زمین را با توجه به سلایق خود بالا می‌برند، کوتاه شود.

امام جمعه یزد بر توازن قانون و اجرای قانون در جامعه تاکید کرد و گفت: تطبیق حکم بر موضوع، مبحث بسیار بزرگ و سختی است و این وظیفه بر دوش قاضی است.

ناصری افزود: اجرای حکم خدا باید به گونه‌ای باشد که مردم دچار بدبینی نشوند و این به هوش و ذکاوت قاضی بستگی دارد که نسبت به تطبیق حکم بر موضوع و اجرای حکم آن چگونه تصمیم گیری و عمل کند.

وی با اشاره به اینکه اگر فردی حق مومن را رعایت نکند، انسانی فاسق تلقی می‌شود، بیان کرد: کاری که شما می‌کنید و مومنین و مظلومین را خوشحال می‌کنید، بسیار حائز اهمیت است و انتظار می‌رود برای گرفتن حق مظلومان تمام تلاش خود را به کار گیرید.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار