نشست شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد، با حضور یکصد نفر از مدیران و کارشناسان روابط عمومی استان و با تدریس دکتر احمد یحیایی ایله ای از اساتید برجسته ارتباطات کشور، برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۵۱۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵ 19 June 2022

نشست شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد، با حضور یکصد نفر از مدیران و کارشناسان روابط عمومی استان و با تدریس دکتر احمد یحیایی ایله ای از اساتید برجسته ارتباطات کشور، برگزار شد.


دکتر یحیایی ایله ای در این همایش گفت: تشریفات نماد مهمانداری و مهمان نوازی است و ایرانیان در این زمینه در دنیا پیشگام هستند و در فرهنگ شان جایگاهی والا به مهمانم داده اند. به طوری که از نظر ایرانیان مهمان حبیب خداست.


یحیای ایله ای اظهار داشت: تشریفات، ابزار اقتدار سازمانی و رفتار مثبت سازمانی است و آموختن آن نه تنها برای مذاکرات و مرداوت بین المللی الزامی است بلکه می تواند رفتار سازمانی مدیران و کارکنان یک سازمان با همدیگر و همچنین با مشتریان و ارباب رجوع را متعادل سازد.


مشاور و مدرس روابط عمومی کشور در سمینار تشریفات اقتدار سازمانی، بیان کرد: در سطح بین المللی، تشریفات چهره آشکار و زبان دیپلماسی است نه به معنای تجمل گرایی و در سطح روابط عمومی یک سازمان؛ تشریفات، دیپلماسی ارتباطی است که می تواند بنیان آرامش سازمانی و تفاهم با مخاطبان سازمان قرار گیرد.


یحیایی ایله ای با اشاره به اینکه احترام، قانون طلایی تشریفات است، گفت: متاسفانه ما در سازمانهای دولتی فقر احترام و تکریم روبرو هستیم و مردم ما با مراجعه به ادارات و امروز و فردا کردن کارشان از سوی ادارات به جای تکریم مورد تحقیر قرار می گیرند و این یعنی سازمان، تشریفات اداری و تکریم انسانی ندارد.


سخنران همایش تشریفات؛ اقتدار سازمانی درباره بایدهای تشریفات اظهار داشت: تشریفات سه دسته باید را شامل می شود که بایستی در انجام فعالیتهای سازمانی مورد تاکید قرار گیرد: بایدهای اخلاقی (مثل تواضع، بردباری و...)، بایدهای ادبی (احترام به آداب و رسوم) و بایدهای حقوقی (رعایت قوانین، قراردادها و توافق ها).


دکتر یحیایی ایله ای ضمن معرفی تشریفات به عنوان هنر ارتباطات مثبت و همزیستی پایدار، بر استفاده درست از کلمات فاخر و محترمانه و ارتباطات غیرکلامی همچون آراستگی و زبان بدن در تشریفات، تاکید کرد که با بکارگیری تشریفات می توانیم فرهنگ سازمانی را تقویت کنیم.


لازم به یادآوری است که این سمینار با مدیریت اداره کل روابط عمومی استانداری و حمایت مدیران شرکتهای صنعت آب و برق برگزار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار