استاندار یزد طرح بورسیه تحصیلی دانشجویان را یکی از طرح های موثر در تکمیل بخشی از پازل اشتغال استان دانست و گفت: ماندگاری نیروهای نخبه در استان و افزایش بازدهی صنایع از مهمترین مزایای اجرای این طرح است.
کد خبر: ۱۰۴۶۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱ 23 May 2022

به گزارش دوشنبه روابط عمومی استانداری یزد، مهران فاطمی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که به منظور هم اندیشی پیرامون اجرای طرح بورسیه تحصیلی دانشجویان در بخش تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی استان برگزار شد، بر ضرورت توجه به مسئله نخبگان، جوانان و به ویژه جوانان یزدی به عنوان یک ماموریت و رسالت اجتماعی تاکید کرد.

وی افزود: یکی از طرح های موثر و الگویی در راستای کاهش نرخ بیکاری استان و تکمیل بخشی از پازل اشتغال استان، اجرای طرح بورسیه تحصیلی دانشجویان در بخش تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی است.
استاندار یزد ادامه داد: رسالت ما در این حوزه، مدیریت و هدایت دانشحویان به مسیر درست است تا به خوبی در رشته تحصیلی خود موثر و نقش آفرین باشند.

فاطمی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های حوزه اشتغال استان باید مبتنی بر حل مشکلات فارغ التحصیلان دانشگاهی، نیروهای بومی های استان و اشتغال بانوان باشد.

وی با بیان اینکه در زمینه کاهش نرخ بیکاری استان برنامه های متعددی در دستور کار قرار دارد، اظهارداشت: با توجه به لزوم حرکت جدی واحدهای تولیدی، صنایع و معادن در مسیر توسعه و پیشرفت، و پیوند فعالیت این واحدها با تکنولوژی جهت حضور فعال در بازار رقابتی و تولید محصولات نو، اجرای طرح بورسیه تحصیلی دانشجویان در بخش تحقیق و توسعه واحدها، گام مهمی در این راستا خواهد بود.

استاندار یزد یکی از مزایای اجرای این طرح را، ماندگاری نیروهای نخبه در استان و جذب آن ها در بدنه صنعت دانست و افزود: در فاز اول اجرای این طرح، واحدهای علاقمند به شرکت در طرح باید احصاء و ساز و کارهای جذب دانشجویان طبق ضوابط هر واحد تدوین شود.

فاطمی در ادامه بر جمع بندی نام واحدها و شیوه نامه های آن، جهت درج در دفترچه سازمان سنجش وزارت علوم در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد و خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی، صنایع و معادن که جهت بورسیه دانشجویان در واحد خود اعلام آمادگی کنند در اولویت دریافت مشوق ها و استفاده از معافیت ها قرار می گیرند.منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار