عضو شورای اسلامی یزد:
عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: ۷۰ درصد معابر و اماکن این شهر نیازمند مناسب سازی برای معلولان است که باید برای این موضوع برنامه ریزی شود.
کد خبر: ۱۰۴۶۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶ 22 May 2022

به گزارش ایرنا فخر السادات خامسی روز یکشنبه در نشست کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد افزود: زمانی که بحث مناسب‌سازی صورت می‌گیرد صرفا معلولان مورد توجه نیستند و علاوه بر این عزیزان، اقشار دیگری از جمله‌ سالمندان،‌ زنان باردار و کودکان هم مطرح می‌شوند که حدود ۱۰۰ هزار نفر هستند.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در سال ۹۷ طرح "هر منطقه، یک پارک یک معبر" در شهر یزد آغاز شد اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل ۱۶۰ دستگاه اتوبوس در یزد مستقر است که ۳۰ مورد آن برای معلولان مناسب‌سازی شدند و مابقی این اتوبوس‌ها اصلا قابلیت مناسب‌سازی ندارند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: برای رفع این مشکل اضافه کردن وسایل حمل و نقل عمومی مناسب‌سازی شده باید مد نظر باشد که تاکنون هم ۲ دستگاه مینی‌بوس در اختیار معلولان قرار گرفته است.

خامسی افزود: در نخستین اقدام کمیته مناسب‌سازی شورای شهر، گزارش‌گیری از نقاط ضعف اقدامات صورت گرفته و نیازهای سطح شهر برای مناسب‌سازی در حال انجام است تا بتوان بهترین برنامه‌ریزی در این زمینه را گرفت.

وی افزود: قرار شده که علاوه بر ناظران افتخاری معلول،‌ انجمن ها هم یک نماینده داشته باشند تا با این ناظران مرتبط باشند و به این وسیله مناسب‌سازی طرح ها بدون هیچ مشکلی انجام شود.

تعداد افراد معلول برخوردار از خدمات بهزیستی استان یزد حدود ۵۳ هزار نفر است در حالیکه بر اساس آمارها ۱۰ تا ۱۲ درصد افراد هر جامعه ای دچار یک یا چند معلولیت هستند، حدود ۱۰ درصد جمعیت استان را نیز سالمندان تشکیل می دهند .

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار