مدیرکل تعاون، رفاه و امور اجتماعی استان یزد گفت: ۲۰ درصد شهروندان استان یارانه دریافت نکردند که این افراد می تواند در سامانه، اعتراض خود را ثبت تا مورد بررسی قرار گیرد.
کد خبر: ۱۰۴۴۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱ 16 May 2022

به گزارش ایرنا، محمدرضا فلاحتی عصر یکشنبه در نشستی خبری با اشاره به مردمی سازی یارانه ها افزود: این افراد یا از جاماندگان یا در سال‌های قبل انصراف داده و یا یارانه آنها قطع شده و یا جز دهک دهم هستند.

وی اظهار کرد: هر فردی به هر دلیلی مشمول دریافت یارانه نشده، سه ماه فرصت دارد تا اعلام کند.

فلاحتی ادامه داد: مردم ۲ گروه درخواست دارند افرادی که قبلا یارانه ۴۵ هزار تومانی دریافت نمی کردند باید به سامانه ای که قرار است از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها آماده سازی شود مراجعه کنند و افرادی که تا فروردین امسال یارانه می گرفتند و اکنون دریافت نکرده اند جزو دهک دهم قرار دارند و مشمول یارانه نمی شوند که این افراد می توانند اعتراض خود به دهک بندی را ثبت کنند.

وی تصریح کرد: تحقق عدالت یکی از مهمترین شعارهایی است که از ابتدای انقلاب مطرح شد و یکی از جلوه‌های واقعی تحقق این عدالت بحث اصلاح نظام یارانه‌ای است.

فلاحتی با بیان اینکه یکی از جلوه‌های واقعی تحقق این عدالت بحث اصلاح نظام یارانه‌ای است، افزود: دلالان، قاچاقچیان کالا و تولید کنندگان خارجی بیشترین سود از ارز ۴۲۰۰ تومانی را کسب کردند که این عادلانه نبود.

وی با بیان اینکه شماره گویای ۰۹۲۳۳۳۳۶۳۶۲ و سامانه تلفنی ۰۲۱۶۳۶۹ اعتراضات مردمی را دریافت می‌کنند، گفت: افرادی که در بررسی‌ها مشمول دریافت یارانه می‌شوند،‌ یارانه ماه‌های قبل اجرای این طرح را هم دریافت خواهد کرد و سهم این افراد محفوظ باقی می‌ماند.

مدیرکل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: کارمندان این اداره کل آماده پاسخگوی مراجعات حضوری مردم و ثبت اعتراض آنها هستند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار جمعیت دارد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار