رئیس کل دادگستری یزد:
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در راستای توسعه اشتغال زندانیان، سرمایه گذارانی که در زندان‌ها برای زندانیان ایجاد اشتغال و درآمدزایی و تولید داشته باشند از پرداخت مالیات معاف می شوند.
کد خبر: ۱۰۴۴۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹ 12 May 2022

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی دهشیری، صبح پنجشنبه در دیدار با مدیرکل جدید اداره زندان های یزد با اشاره به کاهش جمعیت کیفری در زندان های استان اظهار داشت: ضروری است؛ قضات از تسهیلات ارفاقی قانونی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها بهره ببرند.

وی با بیان اینکه زندان باید محلی برای اصلاح و تربیت افراد باشد افزود: بنا به فرموده امام راحل زندان باید مدرسه آموزش و تربیت اخلاق اسلامی باشد و زندانیان می‌توانند با اصلاح در محیط زندان به زندگی شرافتمندانه بازگشته و افرادی مفیدی در جامعه باشند.

دهشیری با تاکید بر نقش عوامل اقتصادی در بازگشت مجدد مددجویان به زندان تصریح کرد: بهترین بستر برای اصلاح و تربیت زندانیان بحث مربوط به حرفه آموزی و اشتغال زندانیان است چرا که ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در اصلاح و اجتماع پذیری و سازگاری اجتماعی زندانیان و عدم بازگشت مجدد آنها به زندان است.

وی با دعوت از صنعتگران برای ایجاد اشتغال برای زندانیان اظهار داشت: طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ نمایندگان مجلس برای اولین بار مصوب کردند در راستای ایجاد و توسعه اشتغال زندانیان، سرمایه گذاران و تولیدکنندگانی که در زندان‌ها حضور یافته و برای زندانیان ایجاد اشتغال و درآمدزایی و تولید داشته باشند از پرداخت مالیات معاف هستند.

رئیس کل دادگستری یزد بیان کرد: با توجه به سیاست های تشویقی موجود در جهت اشتغال بیش از پیش زندانیان باید از ظرفیت روحیه خیری و وجود صنعتگران متعدد در استان بهره برد.

مجازات‌های جایگزین حبس برای کاهش جمعیت کیفری زندانها پیگیری شود

مدیرکل زندانهای استان یزد نیز در این دیدار نیز ضمن ارائه برنامه های خود بر لزوم همکاری و همراهی بیشتر این دو دستگاه تاکید کرد و افزود: زندانیان در دوره محکومیت خود دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند، فرد مجرم، امنیت و آرامش جامعه را برهم می‌زند باید متنبه شود و با شرکت در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی، زمینه بازگشت سالم به جامعه را فراهم کند.

مقبلی ضمن تشریح برخی از اقدامات انجام شده در راستای بازپروری و آموزش مددجویان زندانی، اصلاح مجرمان در محیط خارج از زندان را یکی از دغدغه‌های مهم برشمرد و استفاده از پابند الکترونیک، انجام خدمات عمومی رایگان و پرداخت جزای نقدی جایگزین حبس را از جمله راهکارهای موثر برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها و کاستن از تبعات منفی مجازات زندان دانست.

وی خواستار پیگیری مجازات های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان یزد شد.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار