معاون معدنی وزیر صمت:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر فرآوری مواد معدنی و صنایع معدنی بسیار انرژی بر هستند و این روند باید به سمت دانش بنیانی پیش برود.
کد خبر: ۱۰۲۳۶۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶ 20 January 2022

به گزارش خبرنگار مهر، رضا محتشمی پور صبح پنجشنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: موضوع معدن در یزد به عنوان یک استان معدنی، جدید و مغفول نیست و خوشبختانه پیشرفت‌های بسیار خوبی در این حوزه در یزد رخ داده است.

وی افزود: امروز یکی از مباحث جدی در بخش معدن، بحث انرژی است زیرا در کشور مسائل جدی در این زمینه برای معادن و صنایع ایجاد شده است.

محتشمی پور ادامه داد: در کشور ما فرآوری‌های معدنی به طور عمده بر پایه صنایع انرژی بر توسعه یافته اما اکنون نیاز به ارتقا استانداردها و توسعه صنایع فناورانه که مصرف انرژی کمتری داشته باشند، داریم.

معاون معدنی وزیر صمت بیان کرد: ایران به عنوان بزرگترین دارنده منابع انرژی در دنیا اکنون با مشکل تأمین انرژی مواجه است به همین دلیل باید مسیر حرکت را به سمت فعالیت‌های دانش پایه پیش ببریم.

محتشمی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معوقات حقوق دولتی معادن تصریح کرد: امسال بخشی از معوقات معدنی وصوب شد و جمع عملکرد این دوره از عملکرد بودجه بیشتر شده و این روال را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به ابهاماتی که در فعالیت مالی معادن وجود دارد، عنوان کرد: همین ابهامات مانع وصول حقوق دولتی معادن شده بود که این امر در کل کشور نیاز به ساماندهی دارد.

محتشمی پور اظهار داشت: نیاز به شفافیت در عملکرد معادن و فعالیت‌های مالی معدنی به شدت احساس می‌شود زیرا بخشی از معوقات به این دلیل بوده که نتوانستیم اطلاعات معادن را به صورت شفاف دریافت کنیم.

منبع: مهر
برچسب ها: معدنی ، شفافیت ، معاون ، فرآوری
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار