رئیس کل داد گستری یزد:
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: جامعه نیازمند امید، نشاط و سرزندگی است تا تنگناها و سختی‌های معیشتی را پشت سر بگذارد و به سمت رفاه و آسایش حرکت کند.
کد خبر: ۱۰۱۳۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹ 05 December 2021

«غلامعلی دهشیری» در جلسه رؤسای حوزه‌های قضایی و دادستان‌های استان یزد، افزود: قوه قضاییه از جمله نهادهای اثرگذار و انقلابی است که همواره مورد هجمه و شایعه پراکنی معاندین در فضای مجازی و حقیقی قرار می‌گیرد و مقابله با این هجمه‌ها نیازمند یک کار تشکیلاتی و منسجم است.

وی خدمت به مردم و ایجاد رضایتمندی در جامعه را بسیار مهم و ارزشمند برشمرد و اظهار کرد: هر قدم، قلم، حرکت و اقدام برای خدمت به مردم در نظام اسلامی مأجور درگاه الهی است و نباید این فرصت را از دست داد.

این مقام قضایی تصریح کرد: دشمن در پی فاصله انداختن بین مردم و حاکمیت است و در این مسیر از هر ابزار و وسیله‌ای استفاده می‌کند لذا بهترین وسیله خنثی کردن این حربه دشمن، ارائه خدمت مضاعف همراه به حفظ کرامت انسانی و تکریم مراجعین است که می‌تواند در ارتقاء رضایتمندی مردم نقش اثر گذاری داشته باشد.

وی افزایش سرمایه اجتماعی قوه قضاییه را یک راهبرد مهم دانست و گفت: نمی‌توان در حکم و حق مردم تغییر ایجاد کرد اما می‌توان با اخلاق حسنه و ارائه توضیحات لازم در مورد حکم و رأی قضایی آنان را اقناع و با رضایت بدرقه کرد.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام که موانع پیشرفت و تعالی را " قَصْرُ الْهِمَّةِ وَ قِلَّةُ الْحِیلَةِ وَ ضَعْفُ الرَّأْی" می‌دانند، گفت: تحقق آرمان‌های انقلاب و نظام و برنامه‌های راهبردی مستلزم کار جهادی، برنامه ریزی و عزم جزم و قاطع است.

وی التزام به اجرای سند تحول و سیاست‌های راهبردی اعلامی ریاست قوه قضاییه را امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر ذکر کرد و افزود: باید دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و سیاست‌های ابلاغی قوه قضاییه در استان مورد اهتمام جدی همه کارکنان ستادی و صفی باشد و اگر نیز در حین اجرا نسبت به مسئله ای نقد و نظری وجود داشته باشد نباید ذره ای در پیشرفت و صحت انجام امور خلل ایجاد کند بلکه به نحو ‌قانونی و از مبادی ممکن پیگیری گردد.

شایان ذکر است در این نشست رؤسای حوزه های قضایی و دادستان ها، مسائل و مشکلات حوزه های قضایی خویش را طرح و در خصوص این مسائل بحث و تبادل نظر نمودند.

برچسب ها: جامعه ، داد گستری ، رفاه ، امید
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار