امام جمعه ابرکوه گفت: اقایانی که شعارشان تدبیر و امید بود بزرگترین بی مهری را به معلولان کرده و با اجرا نشدن قانون حمایت از معلولان، روزنه امید را به روی ضعیف ترین قشر آسیب دیده جامعه بستند.
کد خبر: ۱۰۱۳۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹ 04 December 2021

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان، اظهار کرد: مردم ما باید معلولان را توانمند معنوی بدانند و آنان مورد بی مهری قرار ندهند؛ اما وقتی به مسئولین می رسیم باز هم کوتاهی آنان را می بینیم.

امام جمعه ابرکوه اذعان کرد: وقتی قانون حمایت از معلولان در ۲۱ شهریور سال ۹۴ تقدیم مجلس شد بیش از دو سال طول کشید تا در ۲۰ اسفند ۹۶ این قانون به تصویب رسید و در ۲۲ فروردین ۹۷ شورای نگهبان آن را تأیید کرد و در اردیبهشت همان سال جهت اجرا به دستگاه های ابلاغ شد.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: علی رغم گذشت سه سال و نیم از ابلاغ این قانون، تا کنون اجرایی نشده و بزرگترین و دردناک ترین بی مهری به معلولان از طرف آقایانی که شعارشان تدبیر و امید و بود، صورت گرفت و آنان روزنه امید را به روی ضعیف‌ترین قشر آسیب دیده جامعه هم بستند.

حسینی اذعان کرد: نمی دانیم چرا در کشور ما قدرتی نیست تا افرادی که در ادوار گذشته تاکنون قانون را دور زده اند، از حاشیه امن خارج و به استیضاح بکشاند؟

وی در ادامه به رأی اعتماد سومین وزیر پیشنهادی رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: امید است وزیر جدید آموزش و پرورش بتواند این کشتی طوفان زده را از دریای پر تلاطم آسیب ها گذرانده و به ساحل نجات برساند. آموزش و پرورش برخلاف دیدگاه مسئولین در دهه‌های پس از انقلاب تا کنون که عملاً نسبت به آن ساده انگاری داشته‌اند، بسیار مهم و پر مسئولیت است.

خطیب جمعه ابرکوه با بیان اینکه تأثیر گذاری این مجموعه حجیم و خانواده عظیم در کشور مورد غفلت قرار گرفته، تأکید کرد: مسئولیت آموزش و پرورش را باید فردی متعهد، متخصص، پیگیر، توانمند و مسلّط بر زوایای اداری، علمی، آموزشی، پرورشی و دارای روحیه قوی و مدیریت انقلابی به عهده بگیرد نه اینکه بر مبنای حُب و بُغض و گرایش های رابطه ای کسی در مصدر کار قرار گیرد که سرانجامش ندامت و پشیمانی باشد.

رئس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه در ادامه به دور جدید مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: چشم انداز ادامه گفتگو را با محوریت لغو تحریم‌ها ترسیم کنند. لذا باید بدانند نماینده کشوری هستند که در عرصه های میدانی و بین المللی، محور جبهه مقاومت است که پس از هشت سال آمریکا را در غرب آسیا قدرتمندانه زمینگیر کرده و خواب را بر محور شیطانی و مثلث عبری، عربی، غربی آشفته کرده است.

حسینی با تأکید بر اینکه هیئت ایرانی باید هوشیارانه از منافع ملی دفاع نمایند، افزود: تأکید ما بر این است که مذاکرات هسته‌ای نیست بلکه برای لغو تحریم‌ها است. لذا نه تنها اشتباهات گذشته نباید تکرار شود؛ بلکه غربی‌ها، بهای بدقولی شان را هم باید بپردازند و بدانند ایران هیچگاه تسلیم زور و تحریم و تهدید و فشار نمی شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار