رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد گفت: جهاد علم و فناوری تعطیلی ندارد و ما همچنان در هسته‌های علمی به دنبال جریان‌سازی، گفتمان‌سازی، مطالبه‌گری و حل مسائل هستیم.
کد خبر: ۱۰۱۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰ 25 November 2021

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، اختتامیه ششمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان یزد با حضور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور، فرماندهی سپاه الغدیر استان یزد برگزار شد و با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

عباس علوی‌راد، دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی خانه بسیج نخبگان در اختتامیه ششمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان یزد اظهار داشت: کارگروه‌ها اقتصادی مقاومتی خانه نخبگان بسیج ذیل پژوهشگاه راهبردی شهید الله دادی یزد به دنبال تحقق و پیاده‌سازی سیاست‌های 24 گانه اقتصاد مقاومتی با تاکید بر شرایط و مسائل ما در استان است.

وی گفت: هسته اصلی این کارگروه از 10 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های استان هستند و جلسات مستمر و ماهیانه برگزار می‌کنیم و همه رویدادهای ویژه اقتصادی جلسات فوق‌العاده‌ای برگزار می‌کنیم.

علوی‌راد عنوان کرد: جلسات و دغدغه‌های ما در خصوص بند یک سیاست‌های کلی برای مردمی کردن اقتصاد است، معتقد هستیم که اگر این اصل اول محقق شود بسیاری از مشکلات اقتصادی قابل حل خواهد بود.

وی ادامه داد: استان یزد در این موضوع طبق شاخص‌ها وضعیت خوبی ندارد، ایجاد حلقه‌های علمی و ارتباط‌گیری با تصمیم‌سازان استان را دنبال می‌کنیم تا به شرایط مناسب دست یابیم.

دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی خانه بسیج نخبگان با بیان اینکه معنا ندارد در استان یزد 55 درصد غیرفعال باشند یا بالاترین فاصله طبقاتی در یزد تجربه شود.

علوی‌راد تصریح کرد: زیرساخت موضوعات مختلف در سطح بالادستی آماده شده است و ما باید در زیر مجموعه‌های استانی به دنبال عملیاتی کردن طرح‌ها به صورت بسیجی‌وار باشیم‌

سید محمد میرقانعی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد با اشاره به فعالیت‌های مجموعه جهادگران علم و فناوری استان یزد اظهار داشت: این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که داریم را قدر بدانیم و برای مردمی کردن علم و فناوری تلاش وافر داشته باشیم.

وی گفت: بالغ بر 100 واحد آموزشی، حوزوی و تحقیقاتی داریم و 50 هزار دانشجو در حال گذراندن تحصیلات تکمیلی و پژوهش و تحقیق هستند، شهرک‌های صنعتی ما علیرغم بسیار از مشکلات موجود در استان جایگاه‌های ارزنده‌ای دارند و در علوم پزشکی و درمانی خوب عمل کرده و اکنون مهاجرپذیر در بحث درمان هستیم.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد تصریح کرد: قرارگاه‌ها و شوراهای علم و فناوری در استان مستقر هستند و 24 پایگاه تخصصی علمی در محلات برای پرداختن به مسائل وجود دارد، تاکنون دو مرکز رشد راه‌اندازی شده و 750 هسته علمی را ساماندهی و ثبت کرده‌ایم و در پایگاه‌های علم و فناوری فعالیت‌های علمی، فناورانه، توانمندساز و گفتمان‌ساز علمی دنبال می‌شود.

وی افزود: کلاس‌های تقویتی، جبرانی، مشاوره تحصیلی برای بالغ بر 3800 نفر در راستای تقویت بنیه علمی و مهارتی جوانان بنابر شرایط کرونا که نیاز به حمایت بیشتر داشتند توسط مجموعه خدمت‌رسان بسیج انجام شد.

میرقانعی با بیان اینکه جهاد علم و فناوری تعطیلی ندارد عنوان کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان یزد با هدف جریان‌سازی، گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری برگزار شد و با فراخوان آن از ابتدای سال 230 اثر دریافت شد.

وی خاطرنشان کرد: 6 نشست تخصصی پیرامون مسائل اساسی استان در حاشیه جشنواره در موضوعات آب، کشاورزی، کتاب، بانوان، آب، صیانت از منابع و اقتصاد برگزار شد که خروجی‌های خوبی داشت.

اختتامیه جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان یزد برگزار شد و برترین‌های این جشنواره علمی و فناوری معرفی شده و لوح تقدیر و تندیس جشنواره را دریافت کردند.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار